Dış Cephe Kaplama

Gökkuşağı Cam MetalDış Cephe Kaplama

Başlıksız-1

*Yapıyı kötü hava koşullarından (yağmur, dolu, kar, kum fırtınası, güneş ışınları, rüzgar sesi) korumak, bir diğer özeliği ise ses yalıtımı sayesinde dışardan gelen sesi sıfır indirger. Farklı ısı yalıtım malzemeleri kullanarak binaların dış cephelerinin mimari ve teknik olarak kullanılmasına Cephe kaplama denir. Cephe Kaplama ile hedeflenen, binaların ısı yalıtımını sağlamak veya güçlendirmektir. Ortalama bir standart değer olarak, dış cephe giydirme ile binaların içindeki mekânlarında 20 ile 22 derece arası bir sıcaklık değerinin muhafaza edilmesi hedeflenir. Ayrıca su ve rüzgara karşı da yapıyı korur ve ömrünü uzatır. Cephe kaplama modelleri, izolasyon ile beraber binaların dekoratif ve estetik bir mimari görüntü elde eder.

Dış Cephe Kaplama

Dış Cephe Mantolama:

Mantolama, binanın dış yüzeyine uygulanan kompozit yalıtım malzemelerinin kaplama tekniğiyle yapılan bir ısı yalıtımı uygulamasıdır.

Amerikan Siding:

Boya ve bakım masrafı gerektirmeyen uzun süreli ve daha kullanışlı bir yöntemdir.

Ahşap Kaplama

Ahşap Görünümlü dış cephe kaplaması, binalara doğal bir görüntü sağlar. Aynı zamanda yüksek oranda mantolama özelliği taşır. Hava bariyeri vasıtası ile nefes alan bir dış cephe ahşap kaplama malzemesidir.

Mekanik Duvar Kaplama:

“Mekanik montaj” taş kaplama malzemelerinin bina yüzeyine kanca veya ankraj olarak isimlendirilen paslanmaz çelik elemanlarla tutturulması yöntemidir. Bu yöntemde her taşın ağırlığı bina yüzeyine münferit olarak aktarılmaktadır.

Alüminyum Kompozit Cephe Kaplama:

Aluminyum Kompozit Panel Giydirme Cephe sistemi, iki tarafı alüminyum levha ile kaplı 4mm kalınlığında istenilen ölçü ve biçimde, bitiş ve sağır cephelerde kullanılan kompoze levha uygulamasıdır.

Gökkuşağı Cam Metal

Gökkuşağı Cam&Metal, 10 yılı aşkın süredir siz değerli müşterilerimize cam balkon sistemleri, PVC doğrama kapı- pencere, korkuluk sistemleri, alüminyum doğrama gibi bir çok alanda siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir.

İletişim

İletişim

Çomaklı, Bahçelievler Cd. 9 J, 42140 Meram/Konya
0(535) 701 29 64
gokkusagicammetal@gmail.com
Copyright © 2023 GökkuşağıCam&Metal, Designed by AjansGarden